Det betyder att det börjar bli skarpt läge för att vi ska nå årets målsättning. Det är bra tre månader kvar och vi behöver i snitt nå målet för alla kvarvarande månader, så nu får vi ligga i de sista månaderna.
Nu bygger vi upp en stark kassa för att klara mobiliseringen till kommande grundkurser och för att stärka upp kassan till valåret. Även den nu pågående kampanjen ”Kapitalismen föder krig – låt oss bygga fred” kommer dra på sig fler utgifter.
Just ditt stöd behövs. Ditt ekonomiska stöd, vare sig det är litet eller stort, behövs för att stärka kommunisterna. Vill du bidra till att vi blir en starkare kraft? Ge ett bidrag till partiets kampfond!
Glöm inte att märka inbetalningen med ”kampfonden”. Du kan sätta in ditt bidrag via din bank på PG: 421 53 84-1 eller BG: 636-7080, eller swisha till nummer 123 557 00 15.
Nästa avstämning är den 30 oktober!
Sveriges Kommunistiska Parti