PARTIET Inför den kommunistiska grundkursen som drar igång i slutet av februari är aktiviteten i full gång. Partiets medlemmar och sympatisörer delar ut flygblad över hela landet.
På flera håll i landet har kommunisterna gått ut för att dela ut information om den kommande grundkursen, som hittills har hållits över 15 gånger. Kursen behandlar grunderna i den kommunistiska ideologin men också realsocialismens historia.
Kursen är den enda i sitt slag och den i särklass mest populära kommunistiska grundkursen i landet. För den som är intresserad och nyfiken på arbetarklassens revolutionära ideologi är den ett måste.
För att anmäla sig till kursen fyller man i formuläret på denna sida. Kursen är gratis och är helt och hållet digital.